نمایش وُل

مردم محلی می گویند: درخت وُل صدساله که می شود می سوزد! آنها بر این باورند، درخت وُل صد ساله که می شود، خودش گر گرفته و می سوزد و از خاکستر آن، نهالی تازه می روید و رشد می کند. وُل یا کاج کوهی، نام درختی است که زادگاه اصلی آن، رشته کوه های زاگرس می باشد. این درخت از خانواده برگ سوزنی هاست که بیشتر میل به زیستن در بلندی ها دارد. این درخت هر چند کهنسال تر و تنومندتر می شود، باد بیشتری در شاخ و برگش می پیچد و بخاطر ترکیب خاص شیره و اصطکاک و سائیدگی شاخه های قطورش، ناگهان آتش گرفته و می سوزد! از ریشه به جا مانده در خاک، نهال دیگری سر بر می آورد و بزرگ می می شود!!!

طرح نمایشنامه وُل بر اساس خصلت های درخت وُل و تطابق آن با رفتارها و سرنوشت نوع بشر، نوشته شده است. میل به تکروی و بالانشینی در کوه، از خصوصیات بارز این درخت است. طبیعی است که هرچه درخت وُل کهنسال تر و تنومندتر می شود باد بیشتری در آن می پیچد. در نتیجه سائیدگی و سوختن در آن بیشتر می گردد. مردم محلی بر این باورند: درخت وُل صد ساله که شد، گر می گیرد و می سوزد. این سرنوشت و سوختن مداوم درخت مادر و روئیدن نهال تازه از ریشه جامانده در خاک، و این نوع باور مردم از درخت وُل موجودی افسانه ای را چون ققنوس در ذهن متابدر می کند. نمایش وُل هیچ گفتار و گویش معمولی و شناخته شده ای ندارد. بازیگران با زبان و آوایی خاص با یکدیگر و با تماشاچیان ارتباط برقرار می کنند. ساختار نمایش وُل بر اساس میزانسن، حرکت و آوای بازیگران و همچنین، فرم، نور، رنگ و موسیقی استوار است. 

فراخوان تست بازیگری برای نمایش وُل

سامانه هنری”فیلمآور” مفتخر است آغاز پروژه های بزرگ فیلم و نمایش خود را اعلام نماید. این سامانه در نظر دارد جهت تامین بازیگران مورد نیاز برای نقش های اصلی و فرعی نمایش ” وُل “،  به تهیه کنندگی  بهروز افخمی و کارگردانی سیداشرف طباطبائی، از طریق مصاحبه در فضای مجازی و تست حضوری اقدام به شناسایی و جذب آنان نماید. سامانه هنری “فیلمآور” در مرحله اول از کودکان و نوجوانان دختر و پسر زیر چهارده سال علاقه مند به بازیگری در سراسر ایران، جهت تست و حضور دراین پروژه  دعوت بعمل می آورد. متقاضیان محترم لطفا هر چه سریعتر نسبت به تکمیل فرم همراه و بارگذاری تصاویر خود، به آدرس سامانه “ فیلمآور “، حداکثر تا پایان  خرداد ماه ۱۴۰۲  اقدام نمایند.

 

عوامل فنی و هنری نمایش اول بشرح ذیل می باشند:

* تهیه کننده: بهروز آفخمی

* طراح، نویسنده و کارگردان: سیداشرف  طباطبائی

* کارگردان هنری: اردشیر مهرآبادی

* مشاور کارگردان و مدیر اجرایی: محسن آوری

* دستیار کارگردان و بازیگردان: ابراهیم ابراهیمی

* مدیر تولید و برنامه ریز: حسین ابراهیمی دستگردی

* آهنگساز: محمد میرزمانی

طراح لباس و دکور: علی شیرمحمدی

* روابط عمومی: امیرحسین اژدهاکش

کاری از  سامانه هنری “فیلمآور

از مجموعه پلتفرم های گروه  مدآوری “

بیوگرافی سید اشرف طباطبایی

– تولد : فارس ۱۳۳۳
– تخصص : نویسنده، کارگردان، طراح
– تحصیلات : فارغ اتحصیل دانشکدۀ – صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران (مدرسه عالی تلویزیون و سینما)

فعالیت های اداری و اجرایی:

مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران

مدیریت تولید و بازرگانی و تولید شبکه بازار

– راه اندازی ومدیریت کانال تلویزیونی   Karbala TVبرای پخش از ماهواره های Nilesat  و Arabsat

ثبت وراه اندازی و مدیریت دفتر حوزۀ خلیج فارس شرکت رسانه ای “سروش” در مدیاسیتی دبی

عضو اصلی کمیته فرهنگی ایرانیان مقیم امارات عربی متحده به مدت چهارسال

عضو اصلی کمیته راهبردی شهر رسانه ای ایران و طراح وپیشنهاد دهنده پروژه

معاونت باشگاه فرهنگی – ورزشی ایرانیان در دبی

مدیریت طرح وتآمین برنامه های بین الملل صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران

معاونت گروه تاریخ شبکه اول